Hlavní obsah
Jiří Zimola Foto: Milan Malíček, Právo

Zaorálek: Zimola neví, čí je. Musí se rozhodnout

Jiří Zimola je nepředvídatelný, umí překvapovat a měl by se již rozhodnout, zda v soc. dem. chce zůstat. Tak reagovali někteří představitelé ČSSD na slova jihočeského stranického šéfa v pátečním Právu o tom, že zvažuje vlastní politický subjekt.

Jiří Zimola Foto: Milan Malíček, Právo
Zaorálek: Zimola neví, čí je. Musí se rozhodnout

Podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka je Zimola nečitelný, neví, čí je a kam patří, a je „rozlomený jako celá česká politická scéna“.

„Jestli něco straně neprospívá, tak jsou to členové, kteří nahlas a veřejně a nahlas přemítají, kam vlastně patří. Pokud se rozhodne, že soc. dem je pro něho perspektivní, tak ať to ale udělá rychle a pak v ní pracuje naplno,“ dodal Zaorálek.

Jak řekl Právu místopředseda ČSSD Michal Šmarda, Zimola se hledá.

„Nemám tu informaci od něj a myslím, že ji nemá ani vedení strany. Po volbách v roce 2017 kandidoval do vedení s tím, že chce dávat stranu do pořádku, což pak vzdal, i když k tomu dostal všechny prostředky. Chtěl i kandidovat za sociální demokracii na hejtmana. Jestli dnes to zvažuje nějak jinak, tak to beru jako součást jeho dlouhodobého hledání,“ komentoval Šmarda pro Právo Zimolova slova.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků