Hlavní obsah
David Černý na snímku z roku 2013 Foto: Petr Horník, Právo

Výtvarník David Černý na konferenci v Bruselu nedoletěl. Nepustili ho do letadla

Výtvarníka Davida Černého, který měl být jedním z hlavních řečníků konference Revolution Is Not a Garden Party (Revoluce není zahradní slavnost), která se v neděli koná v Bruselu, nepustili v sobotu v Praze do letadla. Konference, spolupořádaná Českým centrem Brusel k 30. výročí převratných událostí roku 1989, se tak bude nejspíš muset obejít bez jeho přítomnosti. Černý tvrdí, že mu zaměstnanci společnosti Brussels Airlines zabránili v odletu bezdůvodně.

David Černý na snímku z roku 2013 Foto: Petr Horník, Právo
Výtvarník David Černý na konferenci v Bruselu nedoletěl. Nepustili ho do letadla

„Svévolně jsem nebyl vpuštěn do letadla bez jakéhokoli zdůvodnění. Zaměstnanci reagovali velmi arogantním způsobem, prý jsem byl pod vlivem alkoholu,“ řekl Novinkám Černý.

Ten podle svých slov už dva roky abstinuje a nechal si vzápětí udělat krevní test v pražské fakultní nemocnici Motol na přítomnost alkoholu. Test ukázal negativní výsledek.

CSA me dnes nevpustili na palubu letadla do Bruselu, neb sem se jim nelibil. Takze zitra tam na konferenci bohuzel nejsem..sorry

Zveřejnil(a) David Cerny dne Sobota 26. října 2019

„Je mi velmi líto, že na konferenci do Bruselu nedorazím, má tam být asi 500 lidí,“ dodal Černý.

Na konferenci Revolution Is Not a Garden Party měl být David Černý jedním z hlavních řečníků

Foto: Toy Box, Czech Centre Brussels

Let, kterým měl Černý do Bruselu odcestovat, provozuje letecká společnost Brussels Airlines, nikoliv ČSA. Od nich mají letadla pronajata. Brussels Airlines na žádost o vyjádření zatím nereagovala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků