Hlavní obsah
Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) Foto: Radek Plavecký, Právo

Vydavatelství jde do protiútoku, chce po Jermanové omluvu

Vydavatelství A11, které stojí za periodikem Náš region, ve čtvrtek vyzvalo středočeskou hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO), aby se omluvila kvůli kauze roušek pro záchrannou službu. Jermanová kvůli kritickému článku v listu podala trestní oznámení. Policie minulý týden případ odložila, kraj ale i pak tvrdil, že v článku byly nepravdivé informace. To vydavatelství vadí. Jermanová výzvu zatím nechtěla komentovat.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) Foto: Radek Plavecký, Právo
Vydavatelství jde do protiútoku, chce po Jermanové omluvu

Náš region s odvoláním na otevřený dopis záchranářky Veroniky Brožové v polovině března napsal, že záchranáři nemají dostatek ochranných pomůcek. Kraj to popřel a podal trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy, které hejtmanka podepsala.

Skutečnost, že policie nedávno případ odložila, podle vydavatelství znamená, že kriminalisté zveřejněné informace nevyhodnotili jako závadné a nepravdivé. Hejtmanka ale dál tvrdí, že článek v Našem regionu byl lživý a zavádějící a podle A11 vede proti vydavatelství dehonestační kampaň.

Původně nebylo jasné, na koho bylo trestní oznámení podáno a zda i na Brožovou. Z textu oznámení, který kraj nedávno zveřejnil, vyplývá, že mířilo jak na vydavatelství Našeho regionu, tak na záchranářku. Podle A11 tudíž hejtmanka lhala, když tvrdila, že oznámení bylo podáno „na článek”.

Vzhledem k těmto skutečnostem vydavatelství vyzvalo hejtmanku ke zveřejnění následující omluvy: „Já, Jaroslava Pokorná Jermanová, místopředsedkyně ANO a hejtmanka Středočeského kraje, se omlouvám za nepravdivá nařčení vůči paní záchranářce Veronice Brožové a vydavatelství A11, které jsem nespravedlivě obvinila z šíření poplašné zprávy. Žádný takový skutek se nestal a ani otevřený dopis, ani článek na serveru Náš region neuváděl žádné nepravdivé informace. Svého činu lituji a jsem připravena vyrovnat i všechny škody, které z mého jednání vznikly nespravedlivě nařčeným.”

Vydavatelství požaduje, aby se omluva objevila na webu hejtmanství, na sociálních sítích jak kraje, tak hejtmanky, v magazínu Středočeského kraje a byla rozeslána do všech médií, která o události informovala. Nyní společně s právníky zvažuje další postup a shromažďuje důkazy, které mají prokazovat škody vzniklé z hejtmančina obvinění.

„Podle výsledků této analýzy se poté budeme řídit. Nevylučuji, že A11 bude podávat žalobu na Středočeský kraj a hejtmanku Jermanovou z ANO, ale nejprve musíme mít jasná fakta,” uvedl ředitel vydavatelství A11 Aleš Zavoral.

„Výzvu vydavatelství nebudu komentovat,” ocitovala ČTK vyjádření Jermanové.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků