Hlavní obsah
Jaroslava Pokorná Jermanová Foto: Jan Handrejch, Právo

Jaroslava Pokorná Jermanová

Česká politička, hejtmanka Středočeského kraje, do roku 2017 první místopředsedkyně Poslanecké sněmovny, kam se dostala v roce 2013 za hnutí ANO. V politice se Jaroslava Jermanová pohybuje od roku 1998, kdy byla zvolena jako nezávislá kandidátka do zastupitelstva obce Krhanice ve Středočeském kraji.

Jaroslava Pokorná Jermanová Foto: Jan Handrejch, Právo
Jaroslava Pokorná Jermanová

V roce 2002 se stala starostkou výše zmíněné obce, avšak v dalších volbách již neuspěla. V roce 2004 se stala členkou ODS, za tuto stranu byla také zvolena do zastupitelstva Středočeského kraje. První volby do Poslanecké sněmovny absolvovala v roce 2010, ale nedostala potřebný počet hlasů.

Do hnutí ANO 2011 vstoupila v roce 2012, rok po vystoupení z ODS. V hnutí se po dvouleté práci stala předsedkyní Krajské organizace ANO pro Středočeský kraj. Na ustanovující schůzi byla vybrána jako 1. místopředsedkyně komory.

V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 byla zvolena jako poslankyně za ANO, kterou byla do ledna 2017, kdy se postu poslankyně vzdala. Současně tak skončila ve funkci 1. místopředsedkyně Sněmovny. Po volbách v říjnu téhož roku se opět stala poslankyní, mandát jí ale vydržel jen měsíc. V listopadu se postu vzdala a nahradil ji Milan Pour.

V roce 2014 byla v komunálních volbách zvolena zastupitelkou města Benešova. V letech 2016 až 2018 byla také radní města.

V roce 2016 byla v krajských volbách ve Středočeském kraji zvolena zastupitelkou. Na konci roku 2016 byla na ustavujícím zasedání nového krajského zastupitelstva zvolena hejtmankou Středočeského kraje.

V současnosti je místopředsedkyní hnutí ANO, post obhájila na V. sněmu hnutí v únoru 2019.

Narodila se 17. srpna 1970 v Karlových Varech. Vystudovala gymnázium a poté obor Provoz a ekonomika na Provozně ekonomické fakultě Vysoké školy zemědělské v Praze. Zde získala titul Ing.

V červnu 2016 se podruhé vdala za o patnáct let mladšího Jakuba Pokorného. V březnu 2019 se jim narodila dcera. Z prvního manželství má syna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků