Hlavní obsah

Vedra se v plné síle vrátí ve středu

Po úmorných vedrech, která v minulých dnech sužovala Českou republiku, si nyní můžeme krátce oddychnout. Ochlazení z uplynulého víkendu vydrží pouze do středy, kdy se teploty znovu začnou šplhat nad tropických 30 stupňů Celsia. Další ochlazení pak meteorologové předpovídají na nadcházející víkend.

Vedra se v plné síle vrátí ve středu

Nejchladnějším dnem tohoto týdne je podle Dagmar Honsové ze společnosti Meteopress pondělí, kdy se rtuť teploměru dostane maximálně na 25 stupňů Celsia.

V úterý by mělo být v Čechách převážně slunečno, zatímco na Moravě a ve Slezsku bude ještě spíše oblačno a mohou se objevit i přeháňky. Ranní teploty poklesnou na 15 až 11 stupňů Celsia, přes den se dostanou na 23 až 27 stupňů.

Skoro jasnou oblohu a tropické teploty v intervalu 28 až 32 stupňů předpovídají meteorologové pro celé území ČR na středu. Teplo bude i přes noc, kdy teploty poklesnou na 17 a 13 stupňů.

Ještě tepleji by mělo být ve čtvrtek. Ten bude opět ve znamení jasné oblohy a teplot v rozmezí 31 až 35 stupňů Celsia.

V pátek by měla naše území začít od západu ovlivňovat studená fronta, která s sebou přinese i doprovodné jevy v podobě bouřek a přívalových srážek. "Zatímco na Moravě a ve Slezsku mohou být odpolední maxima ještě až 34 stupňů, v Čechách to bude do 30 stupňů," konstatovala Honsová.

O víkendu by mělo být polojasno až oblačno s teplotami kolem 25 stupňů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků