Hlavní obsah
V pražské restauraci U Švejka funguje jako u většiny podniků jen výdejové okénko Foto: Lucie Fialová, Právo

Uklidíme a lidi můžou chodit, těší se hospodská

„Nakoupili jsme 20 tisíc litrů piva. Do čtvrtka uděláme pořádek, vánoční úklid, položíme ještě nový koberec v přední části,“ hlásila Právu elánem nabitá Dagmar Svejkovská, majitelka hospody U Švejka v pražských Strašnicích.

V pražské restauraci U Švejka funguje jako u většiny podniků jen výdejové okénko Foto: Lucie Fialová, Právo
Uklidíme a lidi můžou chodit, těší se hospodská

„Těšíme se na lidi, že je budeme mít konečně v hospodě a že se o ně budeme moct aspoň částečně postarat,“ vyprávěla. Jídlo si totiž zatím v restauraci nedají. „Respektujeme, co musí být,“ krčí rameny Svejkovská, která s rodinou v hospodě U Švejka působí dvacet let. Otevřená bude půlka hospody, druhá část poslouží jako technické zázemí.

Nejvíc na odbyt šly řízky

Podle ní je lepší, že uvolnění nastane ve čtvrtek, a nikoliv už dnes, jak se uvažovalo, protože by na přípravu zbylo jen málo času. Netají ale obavy, že by po uvolnění restrikcí mohlo nemocných zase přibývat a hospody by za pár týdnů musely zase zavřít.

První jarní vlna byla podle ní velmi těžká. „Učili jsme se my i hosti, jak to bude fungovat, ale naučili jsme se a druhou vlnu jsme zvládli naprosto na jedničku,“ chválí Svejkovská personál i zákazníky, o nichž s oblibou říká, že jsou její dětičky.

Den co den kolem oběda stáli u výdejního okénka zástupci rozvozových firem a čekali, až kuchaři připraví stravu. Rozvoz byl prodloužen až do půlnoci. Nejvíc na odbyt šly např. holandský, vepřový nebo kuřecí řízek. V nabídce se nově objevily zdravé wrapy, kuřecí steaky s čedarem, halušky se zelím nebo se špekem.

Pečou na Vánoce

A protože se blíží svátky a ne všechny hospodyňky baví péct cukroví, u Švejka za ně práci zastanou.

„Už máme i první objednávky, takže super. S láskou pečou naše holky servírky po nocích, jsou báječné. Cukroví jsme chutnali, to se taky povedlo na jedničku,“ ujišťuje.

A co by lidi neměli opominout? „Zdravé jídlo, když je korona. Děláme i ze špaldové mouky,“ vyzdvihuje jeden druh cukroví. Ale nechybí ani ten ze škvarkového těsta. „To je zvláštní cukroví pro chlapy,“ směje se hospodská.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků