Hlavní obsah
 

Poslanci zasedli v omezeném počtu, projednat mají i příspěvek pro důchodce

Poslanci se v úterý sejdou na řádné zářijové schůzi. Projednat by měli mimo jiné pětitisícový příspěvek pro lidi pobírající důchody. Zabývat by se měli i dvěma normami, které jim s návrhem změn vrátil Senát. Podobu jednání patrně ovlivní epidemiologická situace.

 
Poslanci zasedli v omezeném počtu, projednat mají i příspěvek pro důchodce

V návrhu pořadu schůze je téměř pět stovek bodů a již nyní je jasné, že se nepodaří všechny projednat. Vládní koalice by chtěla příspěvek pro důchodce, pro nějž se vžil termín rouškovné, prosadit ve zkráceném jednání již v prvním čtení, dá se však předpokládat, že opozice bude tuto snahu vetovat.

Opozice by chtěla na jednání prosadit, aby se věnovalo i situaci kolem epidemie koronaviru, kterou podle nich vláda nezvládá.

Na mimořádné schůzi, která se minulý týden měla tomuto tématu věnovat, se nepodařilo schválit program.

Poslanci by kvůli riziku šíření koronaviru měli zasedat v polovičním počtu. Jelikož k případnému přehlasování Senátu je potřeba nadpoloviční většina sboru, tedy 101 hlasů, mohli by se senátními vratkami zabývat přednostně a následně by již plénum zasedalo v omezené šíři.

Dva poslanci, lidovec Marek Výborný a Pirát František Navrkal, měli pozitivní test na covid-19 a jednání se proto nezúčastní, stejně jako kolegové, s nimiž přišli do styku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků