Hlavní obsah
 

Pohřeb není fotbal. Nejsme schopní frontu urychlit, omlouvá se Žofín

Frontu během rozloučení s Karlem Gottem nejde urychlit. Není to fotbalový zápas, vysvětlil Novinkám v rozhovoru provozně-technický ředitel Žofína Jan Hrubý. Do 10 hodin dopoledne se podle něj podařilo uspokojit 1500 lidí. Ve 22 hodin se uzavře vstup na Slovanský ostrov, lidé, kteří budou na něm, se budou moci se zpěvákem rozloučit ještě do půlnoci.

 
Pohřeb není fotbal. Nejsme schopní frontu urychlit, omlouvá se Žofín

Jaké byly přípravy? Bylo to náročné?

Vše je náročné. Měli jsme komerční akce ještě včera. Byla to dlouhá noc, ale když kolem sebe máte profíky z Úřadu vlády, techniku AV media a že ten Žofín je celkem variabilní, tak jsme na to celkem zvyklí. Má to jednu výjimku. Rádi bychom vyhověli klientům, ale nejsme schopni to urychlit. Jsme na velmi důstojné akci. Po hodině jsme zatím uspokojili 1500 lidí, což je poměrně dost málo. Urychlování nejde, není to fotbalový zápas. Tady je to úplně někde jinde. Už jen pro to, co u nás Karel Gott znamená. Zaslouží si to mít určitou důstojnost, a ne to tak urychlit. Neumím v tuto chvíli říct, jak to bude vypadat.

Co vše tomu předcházelo?

Vše se muselo připravit. Žofín byl absolutně prázdný a nemá žádná pódia. Variabilita umožňuje, že si klient může vybírat segmenty, ze kterých se to staví. Šli jsme ale do tradice. Vidíte tady tu zdobnou mušli. V tomto duchu jsme měli pohřeb trenéra Ivana Hlinky nebo zpěváka Valdemara Matušky. Je to hodně podobné, ale v té návštěvnosti se to asi nedá úplně odhadnout.

Kolik lidí na přípravě pracovalo?

I s technikou, policií, magistrátem, vládou nás bylo asi 30.

Znamená to, že vy jste ještě nespal?

Nespím. Jsem starý člověk a už moc nespím. Zítra hned zase stavíme Forum 2000.

Jan Hrubý, provozně technický ředitel Žofína

Foto: Novinky

Zatím vše šlape tak, jak má? Nejsou nějaké problémy?

Ne, zatím ne. Jen to nejsme schopní urychlit. Lidé se pak nemohou zlobit.

Ve 22 hodin se uzavřou brány Žofína a pak se bude dít co?

Ve 22 hodin se uzavře vstup na Slovanský ostrov a frontu, která tady bude, bychom chtěli odbavit do půlnoci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků