Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek

Počet nemocných chřipkou raketově roste

Počet nemocných chřipkou v minulém týdnu ve srovnání s předminulým stoupl o téměř 20 procent. Nyní na sto tisíc obyvatel má chřipku 2 500 pacientů. Vyplývá to z hlášení o akutních respiračních onemocněních za uplynulý týden, které Právu poskytl hlavní hygienik republiky Michael Vít.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek
Počet nemocných chřipkou raketově roste

"Nejvážnější situace je v Moravskoslezském kraji, kde je v současné době na sto tisíc obyvatel 4 166 nemocných chřipkou. Oproti předminulému týdnu je to nárůst přesně o dvacet procent," řekl doktor Vít.

Celorepublikově nejvyšší nemocnost je mezi malými dětmi do pěti let a pak u dětí mezi šesti až čtrnácti lety. Naopak nejmenší nemocnost je u obyvatel, kterým je 60 a víc.

Praha zatím imunní

Nejvyšší nárůst nemocnosti v uplynulém týdnu zaznamenal Plzeňský kraj, a to téměř padesát procent. Nyní na sto tisíc obyvatel je tam nemocno 2 234 pacientů.

Chřipková epidemie se zatím vyhýbá Praze, kde nemocnost poklesla v uplynulém týdnu o 16 procent a nyní na sto tisíc obyvatel je 1 148 nemocných chřipkou. Protože však děti nastoupily po prázdninách opět do školy, očekává se, že tento týden i v Praze chřipková epidemie už řádit bude. Podobně je tomu i v Jihočeském, Královéhradeckém a Středočeském kraji, kde chřipková epidemie zatím není, ale počty nemocných naznačují, že i těmto krajům se nevyhne.

"Z dosud ohlášených izolací chřipkového viru u nás i v Evropě vyplývá, že se nejedná o kmeny, které by způsobily pandemii, tedy chřipkovou epidemii obrovského rozsahu. Kdyby však přesto přišla, Česká republika je na ni připravena," řekl Vít.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků