Hlavní obsah
 

Násilí rozhodně nepodporuju, hájí se po demonstraci Miloš Knor

Řečníkem na nedělní demonstraci na Staroměstském náměstí v Praze byl i komik a herec Miloš Knor. V rozhovoru pro deník Právo uvedl, že předem netušil, že se bude jednat o demonstraci sportovních fanoušků. Násilné chování některých z nich po ukončení demonstrace odsoudil.

 
Násilí rozhodně nepodporuju, hájí se po demonstraci Miloš Knor

Proč vás pořadatelé na demonstraci sportovních fanoušků pozvali?

Nevěděl jsem, že je to demonstrace sportovních fanoušků. Napsali mi organizátoři ze spolku Hnutí občanské nespokojenosti a pozvali mě. Měla to být jejich demonstrace. Že se k ní přilepili i někteří agresivní sportovní fanoušci, to jsem se dozvěděl až cestou na ni.

Že jde o demonstraci sportovních fanoušků, bylo v médiích avizováno již v pátek.

Média to asi avizovala, ale já trvám na tom, že organizátorem demonstrace bylo Hnutí občanské nespokojenosti a o demonstraci sportovních fanoušků nepadlo ani slovo. Že se k tomu pak někteří připojili, je pravda.

Cítil jste při svém vystoupení mezi účastníky demonstrace napětí?

Vůbec ne.

Pojal jste ho trochu jako stand up comedy.

My Milošové takhle vystupujeme. Říkáme tomu bonmoty.

Kde jste byl, když došlo ke střetům některých demonstrantů s policií?

Zklamu vás. Seděl jsem v autě a jel domů. Překvapilo mě ale, že jsem se k vozu nedostal Pařížskou ulicí, kterou jsem přišel.

Když jsem se ocitl u obrněného transportéru, síťovaného plotu a řady policistů, kteří mě poslali zpátky, říkal jsem si, že tam po demonstraci asi bude pěkný mumraj. Správně jsem vycítil, že je nejvyšší čas zmizet.

Miloš Knor, jeden z řečníků na demonstraci.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Co si o událostech na Staroměstském náměstí myslíte?

Mám na to jednoznačný názor. Násilí rozhodně nepodporuju a jsem proti tomu, aby se kdokoli a kdykoli takhle choval.

Pikantní je, že jsem při svém vystoupení fanouškům říkal, že jsou slušní lidé. Kdyby někdo udělal sestřih ze střetů a přidal k němu má slova, bylo by to asi vtipné. V momentě, kdy jsem byl na pódiu, jsem ale na demonstrantech viděl, že jim má slova lichotí. Jak byli v tu dobu ještě klidní, tak se zklidnili ještě víc. Nelituju, že jsem jim to řekl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků