Hlavní obsah

Ministr Dostál je ve vážném stavu v nemocnici

Ministr kultury Pavel Dostál zůstává hospitalizován v brněnském Masarykově onkologickém ústavu (MOÚ). Jeho zdravotní stav je vážný. V nemocnici je s ministrem také jeho rodina. ČTK to řekl důvěryhodný zdroj. Nemocnice se k informacím odmítá na přání pacienta vyjadřovat.

Ministr Dostál je ve vážném stavu v nemocnici

Ministr se kvůli hospitalizaci nezúčastnil zasedání vlády, kde se schvaloval stěžejní zákon o veřejné podpoře kultury.

Podle mluvčí ministerstva kultury Kateřiny Besserové pobývá Dostál v okruhu své rodiny v nemocnici již delší čas. Ministrova neúčast na jednání vlády tak byla podle ní plánovaná.

Naposledy se Dostál sešel se svými stranickými kolegy a politickou reprezentací koncem června při jednání Sněmovny. Obhajoval tehdy novely zákona o církvích a náboženských společnostech.

S poslanci se rozloučil

S poslanci se poté rozloučil a popřál jim pěkné prázdniny. "A kdybychom se nepotkali po dovolené, přeji vám všem volební úspěch," řekl tehdy poslancům. [celá zpráva]

Jeho zdravotní problémy nastaly loni, kdy se po odstranění rakoviny ze slinivky břišní objevily metastázy v játrech. Ministr měl na minulé týdny naplánovánu silnou chemoterapii. Poté ministra čekají kontrolní snímky na počítačovém tomografu, aby se zjistilo, zda dosavadní léčba přinesla pozitivní výsledky.

"Uvidí se, zda ložiska na játrech se dostala do formy, aby byla operovatelná. V současné chvíli je rozptyl tak veliký, že operace možná není," prohlásil v červnu Dostál.

Lékaři mají totiž v úmyslu zavedením elektrody ložiska metastázy spálit vysokofrekvenčním proudem s teplotou osmdesát až sto stupňů. "O operaci jater se tedy rozhodne až později," poznamenal tehdy Dostál.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků