Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Křesťané si na Velký pátek připomínají ukřižování Krista. Letos do kostelů nemohou

Křesťané si na Velký pátek připomínají ukřižování Ježíše Krista. Tento den přísného půstu je pro křesťanstvo připomenutím Kristova utrpení a smrti. Tradičně se na Velký pátek připravují obřady v kostelech na památku Kristova umučení. Letos však mají křesťané Velikonoce kvůli koronaviru trochu jiné.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Křesťané si na Velký pátek připomínají ukřižování Krista. Letos do kostelů nemohou

Kvůli zákazu shromažďování a karanténě letos nebudou moci věřící chodit společně do kostelů a zúčastnit se tradičních bohoslužeb.

Podle generálního sekretáře České biskupské konference Stanislava Přibyla však může situace vyvolaná šířením koronaviru věřícím pomoci sestoupit blíže k jádru velikonočních událostí a uvědomit si to, co by bylo možné v běžném bohoslužebném provozu přehlédnout.

Mnohé farnosti plánují online přenosy obřadů. V katedrále sv. Víta na Pražském hradě bude na Velký pátek vystaven Korunovační kříž, jedna z nejcennějších součástí Svatovítského pokladu, a tamní velikonoční bohoslužby budou přenášeny přes internet.

Na Velký pátek bude po internetu přenášena od 15:00 bohoslužba, kterou bude sloužit kardinál Dominik Duka a kazatelem bude Václav Malý.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků