Hlavní obsah
Tabuli připomínající historickou hranici Čech a Moravy instalovali v pátek v obci Kukle na Svitavsku. Foto: Josef Vostárek, ČTK

Historická hranice Moravy vyznačena

Pardubický kraj nechává na osmi místech u silnic instalovat tabule vyznačující historickou hranici Čech a Moravy. V pátek se objevily například u obce Kukle na Svitavsku. Řidiči je uvidí i na dalších místech.

Tabuli připomínající historickou hranici Čech a Moravy instalovali v pátek v obci Kukle na Svitavsku. Foto: Josef Vostárek, ČTK
Historická hranice Moravy vyznačena

Impulsem k umístění tabulí byl případ z května letošního roku. Dva historici hranici vyznačili přímo na silnicích I/34 a I/35, případem se zabývala policie.

Hejtmanství vzalo věc za svou, podle hejtmana Martina Netolického (ČSSD) se kraj, který leží na českomoravském pomezí, hlásí k oběma částem, české i moravské.

Pardubický kraj nechává na svém území instalovat u silnic tabule vyznačující historickou hranici Čech a Moravy.

Foto: Josef Vostárek, ČTK

Tabule budou na silnicích 1/43 z Červené Vody do Horní Orlice, 1/11 na Červenovodském sedle, 1/43 z Horních Heřmanic do Štítů, 1/43 mezi Svitavami a Opatovcem, 1/35 za Svitav do Gajeru a 1/11 z Vendolí do Květné.

Další bude stát u silnice druhé třídy mezi obcemi Lubník a Sázava na Orlickoústecku. Podle provozního náměstka Správy a údržby silnic Pardubického kraje Mariana Cvrkala dosáhnou náklady za všechny tabule asi 300 000 korun.

Pardubický kraj nechá instalovat tabule vyznačující historickou hranici Čech a Moravy na osmi místech u silnic.

Foto: Josef Vostárek, ČTK

Bílé čáry oddělující Moravu a Čechy namalovali na hlavní silnice v katastru obce Vendolí a katastru obce Opatovec dva historici. Policie se případem zabývala kvůli možnému přečinu poškozování cizí věci.

Případ trestní kvalifikaci nesplňoval, a věc proto nakonec předala jako možný přestupek Městskému úřadu ve Svitavách.

Historická hranice Čech a Moravy v Pardubickém kraji

Foto: Mapy.cz, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků