Hlavní obsah
Nápis promítaný na budovu Úřadu vlády. Foto: Jan Handrejch, Právo

Greenpeace promítla na Úřad vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté z hnutí Greenpeace promítli v pondělí na budovu Úřadu vlády vzkaz požadující, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá. Premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Nápis promítaný na budovu Úřadu vlády. Foto: Jan Handrejch, Právo
Greenpeace promítla na Úřad vlády vzkaz pro Babiše

Na budově se postupně objevil nápis „Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti“ v češtině i angličtině. Aktivisté jej promítali z druhého břehu Vltavy z Dvořákova nábřeží.

„Abychom naplnili cíle klimatické dohody z Paříže a zamezili oteplení o více než 1,5 °C, které by mělo katastrofické dopady pro budoucí generace a prostředí, ve kterém budou žít, je třeba dosáhnout uhlíkové neutrality co nejdříve. Pokud premiér Babiš dohodu zablokuje, oficiálně přizná, že dohoda z Paříže má pro Česko cenu toaletního papíru, se kterým do záchodu splachuje i naději mladé generace a našich dětí na alespoň jakž takž přijatelné životní podmínky,“ uvedl Lukáš Hrábek z Greenpeace.

Organizace doufá, že Babiš změní názor.

Kromě Česka zablokovalo dohodu ještě Polsko, Maďarsko a Estonsko. Posledně jmenovaná země už svůj postoj přehodnotila, podle Greenpeace o změně postoje vyjednávají i Polsko a Maďarsko.

Premiér minulý týden uvedl, že plán nepodpoří ani na dalším jednání Evropské rady.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků