Hlavní obsah
Kolony na Jižní spojce v Praze (ilustrační foto) Foto: Radek Plavecký, Právo

Dopravu v Praze bude komplikovat další oprava Jižní spojky a Strakonické

Dvě nová omezení začnou v následujících dnech komplikovat život řidičům v metropoli. Od neděle začne omezení na Strakonické a od úterý se řidiči setkají s dalšími na Jižní spojce.

Kolony na Jižní spojce v Praze (ilustrační foto) Foto: Radek Plavecký, Právo
Dopravu v Praze bude komplikovat další oprava Jižní spojky a Strakonické

Na Strakonické se bude pokládat nový povrch vozovky. Práce by měly probíhat devět dní a po většinu doby by měl být úsek průjezdný ve zúženém profilu v režimu dvou pruhů v obou směrech.

Opravovaný úsek

Foto: Mapy.cz

„V neděli 4. srpna bude směr z centra veden pouze v jednom pruhu a na nezbytně nutnou dobu bude uzavřen nájezd na Strakonickou z Radotína. V úterý 6. srpna bude v jednom pruhu veden směr do centra a uzavřen bude v tomto směru sjezd z ulice Strakonická do Radotína,“ upřesnila Technická správa komunikací (TSK).

Ta k rekonstrukci přistoupila mimo jiné kvůli loňské nehodě, při níž byla vozovka znečištěna kyselinou. Práce by měly skončit 13. srpna.

Na Jižní spojce až do října

Výrazně delší bude druhá z oprav. Na Jižní spojce se bude v úseku od Průběžné k hranicím Prahy 4 o délce 1500 metrů opravovat vozovka v pravém jízdním pruhu, který je kvůli nákladní dopravě nejvíce zatížen. Vedle toho budou opravena svodidla.

Omezení na Jižní spojce

Foto: Technická správa komunikací hl. města Prahy

Práce proběhnou ve třech etapách a hotovo bude až na konci října. Řidiči musí počítat i s uzavřením přilehlého jízdního pruhu a s tím, že doprava bude vedena po zúženém jízdním pásu a budou se tvořit kolony.

Harmonogram oprav na Jižní spojce
1. etapa: 6. 8. - 3. 9. 2019 oprava svodidel ve středním dělícím pásu
2. etapa: 4. 9. - 21. 9. 2019 oprava svodidel v pomalém jízdním pruhu do centra
3. etapa: 22. 9. - 28. 10. 2019 oprava svodidel + oprava pomalého pruhu z centra
 zdroj: TSK Praha
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků