Hlavní obsah
 

Desítky lidí přišly na mši na Staroměstské náměstí

V neděli se na Staroměstském náměstí uskutečnila mše pod otevřeným nebem. Přišly na ni desítky lidí. Účastníci dodržovali povinné rozestupy a všichni měli nasazené roušky s výjimkou okamžiku svatého přijímání. Mše za uzdravení nemocných se konala u mariánského sloupu. Účast na mších v kostelech není dovolená, akce byla ohlášena jako shromáždění.

 
Desítky lidí přišly na mši na Staroměstské náměstí

"Při dodržování všech hygienických opatření nastavených vládou při pohybu na venkovním prostranství je možnost šíření viru mizivá a duchovní přínos účasti na mši svaté je pro jednotlivce i celou společnost nenahraditelný," uvedli organizátoři.

V sobotu lidé přišli nakupovat na pražskou Náplavku i na jiné trhy po celé zemi. Trhy je dovoleno navštívit, protože jde o nakupování. I na nich lidé měli roušky, chodili maximálně ve dvou a snažili se dodržovat odstupy. Akci monitorovali policisté. Dodržování rozestupů není povinné a leckde ani možné, například v obchodech nebo dopravních prostředcích.

Fotografiemi z pražské Náplavky argumentoval premiér Andrej Babiš, když v neděli apeloval na lidi, aby dodržovali opatření.

Lidé vyrazili na trhy na vltavskou Náplavku

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

Lidé by podle vládního nařízení měli omezit vycházení na nezbytné cesty do práce, za nákupy, za rodinou k lékaři či do přírody. Jinak by lidé měli pobývat v místě bydliště. Právo na shromáždění je omezeno na 100 osob ve skupinách po 20 osobách při zachování rozestupů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků