Hlavní obsah
Jednací sál Senátu Foto: Petr Horník, Právo

ČSSD podpoří další ústavní stížnost, chce napadnout úhradovou vyhlášku

Na Ústavní soud podle všeho zamíří další stížnost na kroky vlády. ČSSD v pátek ústy předsedy Bohuslava Sobotky oznámila, že v Senátu podpoří podání ústavní stížnosti na úhradovou vyhlášku ve zdravotnictví.

Jednací sál Senátu Foto: Petr Horník, Právo
ČSSD podpoří další ústavní stížnost, chce napadnout úhradovou vyhlášku

Opoziční strana se podle Sobotky dohodla na společném postupu s Českou lékařskou komorou (ČLK), která podání stížnosti iniciovala.

ČLK návrh úhradové vyhlášky připravené ministerstvem zdravotnictví odmítá, podle ní totiž může být ohrožena dostupnost péče o pacienty. Vyhláška stanoví, kolik zdravotní pojišťovny zaplatí za léčení. Proti její podobě lékaři v únoru uspořádali protestní stávku, nesouhlas je možný vyjádřit také podpisem petice. [celá zpráva]

Pojišťovny letos čekají příjmy o něco nižší než výdaje, a proto hodlají šetřit. Úhradová vyhláška, kterou vydal ministr, je ale podle ČLK "restriktivní". Podle propočtu komory klesnou například ambulantním specialistům příjmy o 20 procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků