Hlavní obsah
Generální ředitel České pošty Roman Knap ukazuje premiérovi Andreji Babišovi pozemky v Malešicích. Foto: Petr Horník, Právo

Babiš stále hledá pozemky pro úřednickou čtvrť, tentokrát byl v Malešicích

Ředitel České pošty Roman Knap v pátek ukázal premiérovi Andreji Babišovi (ANO) její současné sídlo v pražských Malešicích, které je na prodej. Pošta ho nabízí pro stavbu vládní čtvrti, jejíž vybudování premiér prosazuje. Cena přesahuje půl miliardy korun. Podle Babiše je úřednická čtvrť v Malešicích možná, ale Letňany považuje stále za vhodnější.

Generální ředitel České pošty Roman Knap ukazuje premiérovi Andreji Babišovi pozemky v Malešicích. Foto: Petr Horník, Právo
Babiš stále hledá pozemky pro úřednickou čtvrť, tentokrát byl v Malešicích

„Česká pošta se rozhodla pozemky opustit. Následně půjde tento prostor do prodeje a jedním z investorů by mohl být i Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových,“ řekl Babiš po prohlídce malešického areálu.

Pošta podle ředitele plánuje důkladnou restrukturalizaci a z rozsáhlé průmyslové zóny chce odejít a postavit si nové sídlo. Přes poštu v Malešicích jdou v současnosti všechny posílané dopisy a třetina balíků.

„Budova potřebám České pošty nevyhovuje a stojíme před tím, jestli postavíme jiné centrum a zvýšíme kvalitu. Zvažujeme novou lokalitu,“ uvedl Knap. Pošta vyjednává s Českými drahami a stavět by se mohlo v distribučním centru v Kolíně.

Volný prostor by pak stát mohl využít pro plánovanou vládní čtvrť. „Jednáme se státem, aby zvážil, jestli by nebyl vhodný pro administrativní vládní čtvrť,“ doplnil Knap.

Letňany u Babiše stále vedou

Podle premiéra jsou Malešice jednou z možných lokalit, ale za nejvhodnější pro stavbu zamýšlené administrativní čtvrti považuje stále Letňany. Malešice jsou totiž v průmyslové zóně a pro jakýkoliv zásah by byla nutná změna územního plánu.

 

Foto: Mapy.cz

„Je to jedna z možností, kterou musí úřad vyhodnotit. Jsem celkem urputný člověk, takže běžím na dlouhou trať. Tenhle projekt jsme ohlásili v prosinci 2016 a jsem přesvědčen o tom, že je skvělý,“ dodal Babiš na dotaz, zda opravdu ke stavbě čtvrti jednou skutečně dojde.

Premiér je v současné době ve sporu s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti), jelikož pozemky v Letňanech, kde by Babiš čtvrť viděl nejraději, jsou v majetku města. To za ně požaduje peníze na pražské dopravní tepny. Mezi oběma stranami jde zatím ale spíš pouze o špičkování než o skutečnou vůli se dohodnout a začít na projektu spolupracovat. Premiér zatím nemá ani žádný konkrétní návrh, ale pouze počty úředníků z jednotlivých resortů, kteří by do nové čtvrti mohli být přestěhováni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků