Hlavní obsah
Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura Foto: Jan Handrejch, Právo

Babiš, bojovník s hazardem, chce účtenkovou loterii? divil se Stanjura

Plán šéfa státní kasy Andreje Babiše (ANO) zavést v Česku kvůli elektronické evidenci tržeb (EET) účtenkovou loterii pobavil předsedu poslanců ODS Zbyňka Stanjuru. Na úterní tiskové konferenci ve Sněmovně podotkl, že je paradoxní, že Babiš se nejdříve pasuje do role bojovníka s hazardem a nyní sám přichází s tím, aby stát provozoval loterii.

Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura Foto: Jan Handrejch, Právo
Babiš, bojovník s hazardem, chce účtenkovou loterii? divil se Stanjura

„Babiš, bojovník s hazardem, chce loterii?“ podivoval se Stanjura. Narážel tak na novelu loterijního zákona z pera ministerstva financí, kterou v polovině dubna schválila Sněmovna. Při jednáních Babiš totiž několikrát zdůrazňoval, že on je ministr, který po 25 letech zpřísňuje regulaci hazardu.

Česká republika by měla motivovat zákazníky k přebírání účtenek za nákup organizováním loterie od března 2017. Podle šéfa státní kasy o ni mají lidé zájem.

Bude to dávat prostor k tomu, aby se lidi udávali
Alexandra Udženija, 1. místopředsedkyně ODS

Podle občanských demokratů, kteří proti EET brojí dlouhodobě, to ale fungovat nebude. „Můžeme se podívat na zkušenosti do naší sousední země. Tam také s velkou slávou účtenkovou loterii zakládali. A ukazuje se, že první, druhé třetí slosování bylo oblíbené, ale v průběhu času se ukázalo, že občané o to zájem nemají,“ dodal Stanjura.

Připomněl, že už dnes platí zákon, že když někdo chce účtenku, tak je povinností obchodníka mu ji vydat. „To už platí dlouho, a je jen na nás, abychom tu účtenku skutečně chtěli. To je v pořádku. Ale dělat z toho účtenkovou loterii...“ kroutil hlavou.

Související témata:

Ministr financí Andrej Babiš (ANO)

Foto: Petr Horník, Právo

Foto: Profimedia.cz

Šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura

Foto: Jan Handrejch, Právo

„Odmítáme EET jako celek i loterii, kterou považujeme za šikanu. Bude to dávat prostor k tomu, aby se lidi udávali,” připojila se první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků