„Je na tom pikantní, že tu údajnou chybu způsobil nový ministr pro legislativu (Jan Chvojka – pozn. red.). Pokud bychom měli kvůli této drobné technické chybě shodit celý zákon, tak bychom vylili s vaničkou i dítě,” sdělil médiím Kalousek.

„Pokud se tím někdo cítí poškozen, nechť navrhne rychlou novelu nebo ať to dá k Ústavnímu soudu, pro nás to není důvod hlasovat proti tomuto zákonu. Pokud by to byl pro někoho důvod, tak je to důvod zástupný, nikoli skutečný,” dodal.

Zákon o střetu zájmů zvaný též Antibabiš by měl členům vlády zamezit vlastnit média a zakázat veřejné zakázky či investiční pobídky společnostem vlastněným některým ministrem.

Ovšem jak Právo ve středu informovalo, ve Sněmovně vznikla chyba, když vypadlo jedno písmeno v klíčovém paragrafu. Kvůli ní by pak média nesměli vlastnit ani poslanci, senátoři a další veřejní funkcionáři. [celá zpráva]

Kalousek je i přesto připraven zákon podpořit, podle něj je totiž podstatné, aby prošel. „Vzhledem k tomu, jak se mění svět kolem nás, tak je velice důležitý. Mrzí nás, že je vůbec potřeba, protože veřejné mínění něco takového vůbec nedovoluje. Dnes veřejné mínění, částečně spoutané řetězy, které jsou kolem mediálních subjektů, něco takového připouští. Pokud to připouští veřejné mínění, tak je zákon nezbytný,” uzavřel Kalousek.