Hlavní obsah

Diváci kvůli horku kolabovali na muzikálu Mamma Mia! v plzeňském amfiteátru

Plzeň

Hned třem divákům se udělalo během čtvrtečního muzikálu Mamma Mia! v plzeňském amfiteátru špatně. Důvodem zdravotních komplikací byly vysoké teploty. Záchranáři pacienty převezli do nemocnice. Divadlo, které akci organizuje, proto přijalo na následující dny opatření.

Muzikál Mamma Mia! v plzeňském amfiteátruVideo: Facebook/ DJKT Plzeň

Článek

Informaci potvrdil mluvčí záchranářů Luboš Bouček. „Zasahovali jsme u třech osob, které zkolabovaly kvůli horku,“ sdělil. Po prvotním ošetření na místě je sanitky převezly do nemocnice.

Akce se koná v lochotínském amfiteátru, na jedno představení se vejdou tisíce lidí. Divadlo J. K. Tyla okamžitě přijalo po čtvrteční události opatření. Ještě před začátkem prostory ochladila hasičská cisterna. Na místě se nově objevila také mlžítka.

„Prosíme návštěvníky, aby nepodceňovali pitný režim a v případě jakýchkoliv obtíží se bez obav obrátili na zdravotníky,“ vybídl diváky ředitel divadla Martin Otava.

Na páteční a sobotní představení posílili organizátoři zdravotnickou službu, zajistili rovněž dvě cisterny s pitnou vodou. Lidé si mohou přinést vlastní PET láhev, doplňovat tekutinu i během akce nebo využít vratné kelímky.

Zájem o muzikál Mamma Mia! s písněmi kapely ABBA byl enormní. Divadlo původně plánovalo pouze dvě představení, nakonec přidalo ještě jedno. Celková kapacita činí více než 22 tisíc lidí.

Už ve čtvrtek padaly v Plzeňském kraji teplotní rekordy. V západočeské metropoli, konkrétně na Mikulce, meteorologové naměřili 35,5 stupně.

Výběr článků

Načítám