Obvinění ze zlobbování, lhaní nebo video parodie. To všechno se odehrálo během posledních dvou týdnů mezi koaličními partnery ČSSD, hnutím ANOlidovci.

„Každá z koaličních stran vzájemně soutěží o určitou skupinu voličů. Ale já osobně jsem čekal, že vliv volební kampaně se na fungování koalice projeví, ale o rok později,“ řekl novinářům Jurečka. Příští rok na podzim totiž čekají Českou republiku volby do Sněmovny.

Jurečka podotkl, že je nepříliš pozitivním překvapením, že krajské a senátní volby tak výrazně vstupují do komunikace uvnitř koalice.

Bělobrádek parodoval Babiše

„Byl bych rád, kdybychom všechny ty emoce a nervy dokázali udržet na uzdě, ať už jde o silná vyjádření nebo o různá videa a vzkazy na adresu koaličních partnerů,“ snažil se mírnit napětí v koalici.

Naposledy to byl ale právě lidovecký předseda Pavel Bělobrádek, kdo se strefoval do ministra financí Andreje Babiše (ANO). V krátkém snímku s názvem Pavlova cukrárna parodoval nový pořad šéfa státní kasy Babišova kavárna. Jurečka to hájil s tím, že se lidovci cítili nařčeni z toho, že jsou lháři, a proto se takto bránili. [celá zpráva].

Video

Upoutávka na Babišovu kavárnu