„Babiš, bojovník s hazardem, chce loterii?“ podivoval se Stanjura. Narážel tak na novelu loterijního zákona z pera ministerstva financí, kterou v polovině dubna schválila Sněmovna. Při jednáních Babiš totiž několikrát zdůrazňoval, že on je ministr, který po 25 letech zpřísňuje regulaci hazardu.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách
Babiš příští rok počítá s účtenkovou loterií

Česká republika by měla motivovat zákazníky k přebírání účtenek za nákup organizováním loterie od března 2017. Podle šéfa státní kasy o ni mají lidé zájem.

Bude to dávat prostor k tomu, aby se lidi udávaliAlexandra Udženija, 1. místopředsedkyně ODS

Podle občanských demokratů, kteří proti EET brojí dlouhodobě, to ale fungovat nebude. „Můžeme se podívat na zkušenosti do naší sousední země. Tam také s velkou slávou účtenkovou loterii zakládali. A ukazuje se, že první, druhé třetí slosování bylo oblíbené, ale v průběhu času se ukázalo, že občané o to zájem nemají,“ dodal Stanjura.

Připomněl, že už dnes platí zákon, že když někdo chce účtenku, tak je povinností obchodníka mu ji vydat. „To už platí dlouho, a je jen na nás, abychom tu účtenku skutečně chtěli. To je v pořádku. Ale dělat z toho účtenkovou loterii...“ kroutil hlavou.

„Odmítáme EET jako celek i loterii, kterou považujeme za šikanu. Bude to dávat prostor k tomu, aby se lidi udávali,” připojila se první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.