"Z toho, co bylo zveřejněno, jsem nenašel nic, kdy by pan premiér cokoli spáchal. Je to prostě vlomení se do soukromí člověka a jako takové jej odsuzuji," řekl ministr. Uvedl, že premiér v rozhodujících věcech komunikoval na zabezpečených sítích a přenosech.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Ministr připomněl, že první útok na Sobotkovu internetovou komunikaci byl veden loni 23. prosince proti účtu Twitteru, kde se začaly objevovat nenávistné komentáře zejména proti uprchlíkům. [celá zpráva]

„Předpokládám, že police už 23. prosince zabezpečila veškeré informace, které tam (v e-mailu) byly dosažitelné,” uvedl ministr s tím, že od tohoto data měli policisté do premiérova e-mailu přístup.

„Z tohoto důvodu předpokládám, že obsah mailové schránky je policii znám, a tudíž pan premiér nemůže být vydíratelný někým, kdo by držel nějaké informace proti němu, protože žádné takové neexistují," řekl Chovanec.

Útoky hackerů na premiéra Sobotku
Po průšvihu se Sobotkovým e-mailem nabízí NBÚ Úřadu vlády pomoc se zabezpečením
Neonacisté zveřejnili e-maily z údajné soukromé schránky premiéra Sobotky
V údajných Sobotkových soukromých mailech byly i rady do důležitých jednání v EU
Rasisté napadli Sobotkovi twitterový účet

Desítky pracovních i soukromých zpráv ze Sobotkova e-mailového účtu zveřejnili neonacisté na webu White Media. Ten je umístěn v USA, což může mít podle odborníků za cíl ztížit dohledání jeho provozovatelů.

Případ vyšetřuje Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), který se mimo jiné zabývá kriminalitou na internetu.

Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) avizoval, že je připraven Úřadu vlády pomoci se zabezpečením elektronické komunikace. [celá zpráva]