„Pan poslanec ve funkci končí kvůli zdravotním důvodům,“ řekla Beránková.

Vozdecký by měl mandát složit po mimořádné schůzi kvůli elektronické evidenci tržeb, která bude tento pátek. „Bavili jsme se o tom, je to samozřejmě jeho rozhodnutí kvůli zdravotním důvodům,“ sdělil Novinkám šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek.

Pracoval jako ředitel Bohemia Sektu

Jedenasedmdesátiletý Vozdecký se stal poslancem jako nestraník za hnutí ANO v říjnu 2013. Ve Sněmovně je členem zemědělského výboru.

Přes 40 let pracoval pro Bohemia Sekt, několik let byl generálním ředitelem. V současnosti podniká v oblasti vinařského poradenství.

Rutová zastupitelkou zůstane

Vozdeckého v dolní komoře parlamentu nahradí kinezioložka a plzeňská zastupitelka Miloslava Rutová, která kandidovala za hnutí ANO v senátních volbách v roce 2014 v obvodu Plzeň-město. Do horní komory parlamentu se však nedostala.

Plzeňská organizace ANO nyní Rutovou zvolila jako kandidátku do Senátu znovu. Volby v obvodu Plzeň-jih proběhnou za necelý rok. Obvod zahrnuje i Slovany, kde Rutová bydlí.

Miloslava Rutová (ANO)

Miloslava Rutová (ANO)

FOTO: ANO

„V tuto chvíli určitě půjdu do Sněmovny, a budu dělat všechno proto, abych tam byla platná. Chci se věnovat sociální oblasti, zejména postiženým a starým lidem. Jak to dopadne se Senátem, se ještě uvidí. V tuto chvíli je to spíše utopie,“ řekla Právu Rutová s tím, že bude záležet i na vnitrostranické diskusi. Post plzeňského zastupitele by si ráda ponechala.

„Chtěla bych mít podrobné informace o tom, co se v Plzni děje. Pokud to budu stíhat, chci si post zastupitelky ponechat,“ dodala Rutová.