„Tyto volby předkládají občanům především možností volit do obecních zastupitelstev velmi silná témata a dávají možnost ovlivnit přímo život voličů. Proto si myslím, že by ji měli lidé v dostatečné míře využít,“ uvedl premiér Sobotka.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Neopomněl zdůraznit, že kandidáti ČSSD podle něj dají záruku dalšího sociálního rozvoje státu. Zároveň vyjádřil naději, že jeho strana udrží veškeré pozice ve vedeních všech důležitých měst v zemi.

„Chceme obhájit Brno a Ostravu a také získat co nejlepší pozici v Praze. Také máme velké šance v Olomouci a Plzni,” řekl Sobotka.

ČTĚTE TAKÉ
Zeman: Účast v komunálních volbách tipuji 50 procent
Jsem rád, že to mám za sebou, oddychl si Babiš

Přál by si, aby volební účast překročila 50 procent. „Volby jsou atraktivní... a já doufám, že to přitáhne velké množství občanů. Občané mohou rozhodovat o věcech kolem sebe, ať už jsou to školky, zdravotnictví nebo doprava," řekl premiér.

Alespoň devět senátorů

Sobotka vítá, že kandiduje rekordní počet kandidátů. „Je dobře, že je demokracie živá a lidé mají zájem kandidovat. Je už dále na občanech, aby si vybrali kandidáty, kteří reprezentují jejich zájmy,” dodal.

V 27 senátních volebních obvodech by rád uspěl alespoň ve třetině z nich.

„Kdybychom získali devět senátorských křesel, odpovídalo by to naší síle na politické scéně,” doplnil předseda sociálních demokratů.

V České republice se v pátek a v sobotu konají volby do zastupitelstev měst a obcí a také do třetiny Senátu. V Jihomoravském kraji budou lidé vybírat senátory v Brně, Vyškově a Znojmě.