Válková si díky vyhazovům některých svých spolupracovníků vysloužila v polovině června Sobotkovo ultimátum, že pokud projeví „jakékoliv další zaváhání ve vedení úřadu“, jako ministryně končí.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Po měsíci se vztahy mezi předsedou vlády a Válkovou zřejmě zklidnily. „Po dnešku jsem rád, že jsme nemuseli řešit žádné kauzy nebo pseudokauzy,“ pochválil Válkovou ve čtvrtek Sobotka, podle něhož je důležité, že se mohli místo těchto nepříjemných záležitostí věnovat legislativním plánům resortu.

Válková naopak zopakovala, že si za všemi svými kroky stojí. Postupem času prý zjišťuje, že veškeré změny, které na úřadu provedla, byly správné.

Sobotkovi slíbila, že do konce června přijme nového náměstka za odvolaného Pavla Šterna. Potvrdili si také vzájemnou snahu dotáhnout do konce letoška novelu občanského zákoníku a v delším horizontu také novelu insolvenčního zákona a exekučního řádu.