„Rozhodli jsme se Pražanům předložit koaliční projekt již před volbami, aby pak nebyli čtyři roky vystaveni měnícím se koalicím, jak to dosud předváděly TOP 09, ODSČSSD. Jsme hodnotové strany a spojují nás společné hodnoty,“ uvedl k společnému projektu kandidát na primátora Petr Štěpánek.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Tomu bude záda krýt předseda pražských lidovců Jan Wolf a předsedkyně pražských Starostů a nezávislých Jana Plamínková. Z nižších pozic kandidují například místostarosta Prahy 3 Matěj Stropnický (SZ), porodní asistentka Ivana Königsmarková nebo čerstvě zvolený europoslanec Stanislav Polčák (STAN).

„Komunálně nejkompetentnější kandidátka”

Podle Štěpánka se jedná o „komunálně nejkompetentnější kandidátku v historii města“, neboť se skládá z řady dlouholetých komunálních politiků. V případě Stanislava Polčáka, který brzy zasedne v Evropském parlamentu, se neobávají případné kumulace funkcí. Na kandidátce je podle Plamínkové spíš jako morální podpora a nepočítá se s tím, že by přeskákal až do zastupitelstva.

Kampaň odstartovala symbolicky v horní polovině Václavského náměstí na úrovni ulic Opletalova a Ve Smečkách. Wolf upozornil, že právě „Václavské náměstí symbolizuje ty věci, které chceme v Praze změnit“. Ukázal přitom do čtyř stran náměstí s tím, že zatímco ulice Ve Smečkách je známa kauzami ohledně vykřičených domů, na rohu protější Opletalovy se zase vede dlouholetý spor o zbourání historického domu. V horní části náměstí pak vede kritizovaná magistrála, zatímco jeho spodní konec bojuje s hernami.

Prioritami trojkoalice má být zejména stanovení jasných pravidel územního plánu Prahy, která nebudou upřednostňovat developery před občany, výstavba škol, školek a domů pro seniory a spravedlivé přerozdělování financí mezi městskými částmi.