"V rodokmenu skrýval pěkný nácky / Myslel si že je to známka punku / Když to na něj prasklo chtěl rozdávat facky / Myslel si že je to známka punku," rýmuje Jakl v parafrázi na známou skladbu (celé znění si můžete přečíst zde).

Prezidentův tajemník tak útočí na Schwarzenbergovy předky, kteří se před volbami hojně propírali. Kritici Schwarzenbergovi předhazovali nacistickou minulost jeho tchána a připomínali členství jeho otce v kolaborantské organizaci Vlajka.

Jak ale Schwarzenberg dříve uvedl, jeho otec z Vlajky odešel ve chvíli, kdy se dozvěděl, že by organizace mohla kolaborovat s nacisty. Schwarzenbergova manželka Therese zase opakovaně uvedla, že se Schwarzenberg nikdy neshodoval s názory jejího otce.

Jakl si v textu bere na paškál také další témata. Schwarzenbergovi vytýká například špatnou výslovnost i to, že při zpěvu české hymny v jednu chvíli zaváhal nad textem.

Bezradný hudebník

K Jaklovu textu se pro Právo vyjádřil zpěvák skupiny Visací Zámek Jan Haubert. Podle něj je Ladislav Jakl "pochybným prezidentským tajemníkem a bezradným hudebníkem".

Ladislav Jakl chtěl podle Hauberta svým textem zaútočit na Karla Schwarzenberga i na skupinu Visací zámek, protože nahrála píseň Prezident. "Už jsem slyšel hodně pozměněných verzí hitu Známka punku, ale Jaklova verze je zdaleka nejubožejší. Jak obsahem, tak veršotepectvím," uvedl Haubert.