„Myslím, že něco podobného nás možná čeká i v našich prezidentských televizních debatách,“ napsal Sobotka v sobotu na svém facebookovém profilu. Následně ještě přitvrdil.

„Prostě jsem si představil tu partičku mocichtivých sedmdesátníků, deroucích se na Hrad, a neudržel jsem se,“ vysmál se předseda ČSSD starším politikům, kteří zabojují o post hlavy státu.

Sobotka sice nikoho nejmenoval, ale vzhledem k věku okolo sedmdesáti let je zcela jasné, na které prezidentské kandidáty je vyjádření mířeno. Ministru zahraničí a šéfovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi je 74 let.

Expremiérovi a čestnému předsedovi Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) Miloši Zemanovi je pak 67 let. Právě Zeman leží vedení sociálních demokratů nejvíce v žaludku, protože jim jeho strana odčerpává voliče i politiky.

Peake: narážky jsou neuctivé a hloupé

"Narážky předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky na adresu starších prezidentských kandidátů jsou nejen neuctivé, ale zkrátka hloupé. Velmi laciný způsob vedení politické kampaně. Ovšem pro ČSSD typický," uvedla pro Novinky.cz místopředsedkyně vlády Karolína Peake.

Článek, na který Sobotka reagoval:
VIDEO: Politikovi vypadly v přímém přenosu umělé zuby