"Že by se tento problém řešil na uzavřeném zasedání Sněmovny, si dovedu představit," uvedl na brífinku Nečas s tím, že nezpochybňuje právo poslance vystoupit před svými kolegy během hlasování o jeho imunitě.

Podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) o vydání Ratha k trestnímu stíhání rozhodne Sněmovna "jako suverén". Poslanecký klub TOP 09 a Starostové o tom prý budou ještě jednat. Naopak ministr zemědělství Pavel Bendl (ODS) zdůraznil, že významné bude stanovisko ústavních odborníků.

Sněmovna by o vydání Ratha policii měla hlasovat zřejmě hned na počátku své příští schůze, která se bude konat 5. června. Už v úterý přitom sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil poslancům Ratha zbavit imunity.

David Rath byl zatčen minulé pondělí bezprostředně po přijetí úplatku, který měl souviset s manipulací zakázky na opravu středočeského zámku v Buštěhradu. Minulou středu byl převezen do vazební věznice v Litoměřicích. Společně s ním poslal soud do vazby dalších sedm osob. Mezi nimi je například ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová nebo exposlanec Petr Kott.

Více o kauze Rath:
Rath se pro "svou" Hostivici přetrhl, milióny jí zajistil na úkor dětského domova
Poslanec: Rath trval na své verzi. Nevěděl, že už známe usvědčující odposlechy 
Žalobci obstavili Rathovým komplicům majetek 
John: Rath si nad sedmi milióny rochnil, vyplynulo z odposlechů 
Samková Ratha zastupovat nebude 
Rath mluvil k poslancům hodinu a půl, nyní už je zpět ve vazbě 
Rath chce promluvit ve Sněmovně, poslanci doporučili zbavit ho imunity