Filip se nejprve zúčastnil mítinku, který pořádala v Chomutově jeho strana. Pak byl pozván organizátory akce ČSSD, aby pohovořil i na jejich setkání. "Pozdravil jsem i shromáždění sociální demokracie," řekl v úterý Filip Právu.

"Říkal jsem, že zdravím všechny lidi práce, že vládní koalice práci poctivých lidí ničí," popsal svůj projev na shromáždění ČSSD Filip. Na závěr pronesl pozdrav "Čest práci!", za což se mu dostalo silného potlesku.

Filip přitom promlouval v přítomnosti zástupců špiček ČSSD, nešlo o nevýznamné shromáždění. Akce se zúčastnila místopředsedkyně sociální demokracie Marie Benešová nebo ústecká hejtmanka Jana Vaňhová. Nicméně šéf ČSSD Bohuslav Sobotka prohlásil, že on by šéfa komunistů na takovou akci nezval. [celá zpráva]

Pro sociální demokraty je nadále závazné tzv. Bohumínské usnesení, které zakazuje spolupráci s komunisty na vládní úrovni. V poslední době zaznívají v ČSSD hlasy volající po zrušení usnesení. Někteří představitelé sociální demokracie nyní připouští jen variantu menšinové vlády své strany s tichou podporou KSČM.