Školou povinná mládež má volno již od středy, většina ostatních si víkend prodlouží díky pátečnímu státnímu svátku, kdy si připomeneme vznik samostatného Československa. Přesuny, které vyvrcholí v neděli, ještě umocní Památka zesnulých, která připadá na příští středu a přinutí mnoho lidí k návštěvě hřbitovů.

Na nápor cestujících se připravují i České dráhy, které už od středy začaly s posilováním některých spojů. "Tradičně nejvíc budou posílené vlaky mezi Prahou, Olomoucí a Ostravskem, větší kapacitu ale budou mít i spoje, které pojedou mezi Prahou a Valašskem, jižní Moravou, Plzní, Českými BudějovicemiDěčínem, ale také mezi Břeclaví, Brnem a Bohumínem," uvedl dopravce s tím, že další operativní posílení není vyloučeno. Jen v neděli by mělo být v dálkových vlacích k dispozici o 4500 míst více.

Na trase mezi Ostravou, Olomoucí, Pardubicemi a Prahou konkuruje drahám RegioJet, který od pondělí posílí jízdní řád na osm spojů denně.

Pozor na sváteční řidiče, varují policisté

Dny před Dušičkami jsou každoročně obdobím, kdy se na silnice vydávají i sváteční řidiči, před jejichž četnější přítomností na silnici tradičně varuje policie. [celá zpráva]

Nepřehlednou situaci na silnicích může umocnit i nepřívětivé počasí, které v nížinách nabídne inverzi a občasné mrholení.