Do protestujících se nejprve začali navážet přívrženci Paroubka, aby po chvíli váhání zakročil jeden z dobře rostlých mužů, kteří dění před oranžovým truckem bedlivě sledovali. Transparenty vyrval protestantům z rukou a roztrhal. Když se ho demonstrující Nikola Saifertová zeptala, proč tak učinil, odvětil jí, že je placený za to, aby zabránil jakémukoliv narušení akce.

Muž se sluchátkem vzápětí transparent roztrhal.

:. Muž se sluchátkem vzápětí transparent roztrhal. FOTO: Karel Otcovský, Právo

"Jen jsme projevili svůj nesouhlas z politikou ČSSD. Zásah ochranky neměl zrovna demokratický základ,“ posteskla si Saifertová Právu.

Skupina odpůrců vystavila transparenty, které člen ochranky posléze roztrhal a zmuchlal.

:. Skupina odpůrců vystavila transparenty, které člen ochranky posléze roztrhal a zmuchlal. FOTO: Karel Otcovský, Právo

Mítinky v Lovosicích a Bílině proběhly bez konfliktů. Na předposlední akci v Duchcově chtěl divadelník Martin Ryba předat Paroubkovi nůši plnou prázdných obalů na vajíčka. K předsedovi nejsilnější opoziční strany ho však nepustili lidé z ochranky a přítomní policisté, a tak se recesista přesunul na mítink do Teplic, kde mu doprovod dělal básník Radek Hásek v přestrojení za Kateřinu Brožovou.

O rozruch na mítinku v Teplicích se postarali recesisté Martin Ryba a Radek Hásek v přestrojení za Kateřinu Brožovou.

:. O rozruch na mítinku v Teplicích se postarali recesisté Martin Ryba a Radek Hásek v přestrojení za Kateřinu Brožovou. FOTO: Karel Otcovský, Právo

Dvojice vzbudila rozruch a když se vydala k pódiu za Paroubkem, opět zasáhla jeho ochranka. Nechyběly strkance a slovní přestřelky.