Čunek s Bursíkem byli hosty pondělního pořadu Události, komentáře na ČT2, kde se řešil požadavek lidovců na návrat jejich šéfa do vlády, který je zeleným proti srsti. Oba předsedové přitom byli od začátku diskuze rezervovaní a snažili se držet konflikt pod kontrolou.

"Když se politik obecně očistí, tak se může vrátit do vlády,“ připustil Bursík na Čunkovu adresu. Ten byl v listopadu kvůli své údajné korupční kauze nucen opustit vládní posty. "Politik by měl ale přijmout důkazní břemeno a přistoupit k prokázání peněz a majetku. To ještě Jiří Čunek dostatečně nevysvětlil,“ doplnil předseda SZ s tím, že dalším problémem je Čunkův vztah k Romům, který by se musel „vybalancovat“.

„Myslím si, že nejenom já, ale i policie za mě, jsme dostatečně vysvětlili, co jsem dělal těch 25 let, a na nic se nepřišlo. I ty aktuální věci jsem jasně ukázal na kameru a myslím si, že tím je ta věc vyřešena,“ odvětil Čunek.

Čunek: Taky bys s tím měl problém

To už ale Bursík nevydržel a spustila se slovní přestřelka "na tykačku".

Bursík: "Já myslím, že jsi nic nevysvětlil, že by to chtělo ještě něco odpracovat.“

Čunek: „Ty jsi to asi jenom nepochopil, to je ten problém.“

Bursík: "A se mnou, obávám se, 80 procent veřejnosti. Ale k tomu ten prostor je při dobré vůli možné nalézt."

Čunek: "Až za sebou budeš mít ten rok, co je za mnou, tak si myslím, že s tím budeš mít také problém."

Topolánek prý zamýšlí Čunkův návrat do volby prezidenta

Bursík uvedl, že podle něj plánuje premiér Mirek Topolánek (ODS) Čunkův návrat do vlády ještě před volbou prezidenta, která proběhne 8. února. „Stačí se zamyslet nad tím názorovým posunem předsedy vlády, kdy najednou přenesl ten problém (Čunkova návratu) mezi nás, naše dvě koaliční strany, a vlastně řekl, že ODS nemá žádný problém,“ poznamenal.

O událostech kolem šéfa lidovců Čunka čtěte také:
Vedení KDU-ČSL doporučilo svým poslancům a senátorům volit Klause
Topolánek: Ať se na návratu Čunka domluví zelení s lidovci
Vesecká žádá Pospíšila, aby posoudil její postup v kauze Čunek
Bursík: Návrat Čunka do vlády před volbou Klause by byl podezřelý
Kvůli Čunkovi zřejmě půjde před soud vsetínský místostarosta
Koalice se na návratu Čunka neshodla

Podle něj by nominace lídra lidovců na vládní posty ještě před 8. únorem nebyla dobrá, protože by to podpořilo spekulace o údajném výměnném obchodu mezi lidovci a prezidentem Václavem Klausem, kdy by za své znovuzvolení Klaus posvětil návrat Čunka do kabinetu.

„Pro každou politickou stranu je velmi nestandardní, aby její předseda nebyl ve vládě, pokud je to vládní strana. Jediná věc, která by mohla vyvinit KDU-ČSL z jakéhokoliv podezření by bylo, kdyby Jiří Čunek šel do vlády ve chvíli, kdy by byl zvolen Jan Švejnar," odvětil předseda KDU-ČSL.