Pospíšilová Novinkám řekla, že někteří ze senátorů již kandidaturu podepsali, od jiných má Švejnar závazný příslib, že tak učiní. "Těch deset podpisů není ještě fyzicky k dispozici, ale je to jen technická záležitost," řekla Novinkám Švejnarova mluvčí.

O podpoře deseti senátorů jako první informoval server iDnes, podle kterého Švejnara podpoří například místopředseda Senátu Petr Pithart (KDU-ČSL), šéfka senátního klubu ČSSD Alena Gajdůšková či předsedkyně Klubu otevřené demokracie Soňa Paukertová.

Pospíšilová to odmítla komentovat, potvrdila ale, že na seznamu figurují senátoři KDU-ČSL. Na otázku, zda se to týká i lidoveckého šéfa a senátora Jiřího Čunka odpověděla: "To nebudu říkat".

Švejnar se již setkal se všemi poslaneckými kluby s výjimkou ODS, několikrát byl i v Senátu. Předseda ČSSD Jiří Paroubek chce své straně navrhnout podporu Švejnarovy kandidatury.

Lidovci, na jejichž poslaneckém klubu se odpoledne představil zatím jediný oficiální kandidát na nového prezidenta Václav Klaus, stále váhají, koho podpoří. O postoji KDU-ČSL má v pátek jednat celostátní konference strany. Rozhodnuti nejsou ani komunisté.