Na otázku, zda budou v nejbližších dnech pokračovat jednání o trojkoaliční vládě, Novinkám Čunek odpověděl: "Asi ano, ale je to na premiérovi."

Mluvčí ODS Jiří Sezemský potvrdil Novinkám, že žádná schůzka zatím naplánovaná není: "Zatím ne, zítra je ještě svátek, spíše čekám jednání až ve středu."

K postu ministra financí Jiří Čunek uvedl: "Pravda je taková, že to pan Bém navrhl, řekl, že by byl rád, abychom o tom uvažovali. Já jsem řekl, že o tom budeme uvažovat. " Dále Čunek Bémovi řekl: "Je to vaše nabídka, já ji hned nezatracuji"  "My jsme o ní diskutovali ve straně, ale dospěli jsme k závěru, že ta varianta pro nás není vhodná," sdělil závěry KDU-ČSL Čunek.

Čunek zdůvodnil, proč lidovci odmítli výměnu postů. Prezident Václav Klaus vrátil premiérovi Topolánkovi navržený kabinet, protože se mu nelíbilo jméno ministra zahraničí Karla Schwarzenberga [celá zpráva] a ne obsazení postu ministra financí.

"S panem premiérem jsme se dohodli na nějakém složení vlády a pan prezident to z jiných důvodů vrátil. Já si myslím, že jiné důvody není potřeba využívat  k tomu, abychom vládu restruktualizovali," řekl Čunek.

Seznam členů vlády

Pražský primátor v neděli podle předsedy KDU-ČSL jen zopakoval informaci z pátku. [celá zpráva] Bém patřil mezi členy ODS, jimž se nelíbilo, že by KDU-ČSL obsadila jak klíčové ministerstvo financí, tak ministerstvo pro místní rozvoj.