Hlavní obsah

Koprovku buď milujeme, nebo nesnášíme

14. 10. 2010, 11:00
Novinky, Andrea Zunová

Dalším z tradičních českých receptů pro rodinné obědy, který jsme se rozhodli vám nabídnout, je koprová omáčka. Tato omáčka je buď milována, nebo naprosto odmítána. Neexistuje nic mezi. Možná patříte do tábora odpůrců koprovky. A možná, že se po vyzkoušení našeho receptu stanete jejím milovníkem.

2. díl - vaření v O2 Areně - koprová omáčkaVideo: Novinky

 
Článek

Koprovou omáčku pro nás tentokrát uvařil šéfkuchař Skyboxů O2 Arény Jakub Kotyza. Jeho recept je opět pro čtyři porce.

Na vařené hovězí maso potřeboval tyto suroviny: 600 g vařeného hovězího masa, 50 g očištěné kořenové zeleniny (mrkev, celer, petržel), 30 g cibule, 15 g soli a divoké koření (celý pepř, nové koření, bobkový list).

Na koprovou omáčku pak musíme mít po ruce 70 g másla, 65 g hladké mouky, vývar z hovězího masa (asi 250 ml - podle potřeby), 300 ml mléka, 40 ml octa, 40 g cukru, 90 ml dvanáctiprocentní smetany, 30 g kopru a sůl podle chuti.

Jak budeme postupovat?

Očištěné, drezírované hovězí maso uvaříme v osolené vodě s kořenovou zeleninou, cibulí a divokým kořením. Připravíme si máslovou jíšku, kterou zalijeme chladným vývarem z hovězího masa s mlékem, pečlivě metlou prošleháme a přivedeme k varu.

Vaříme velmi zvolna minimálně půl hodiny, ochutíme převařeným octem s cukrem, zjemníme smetanou a případně dochutíme. Omáčku přecedíme, přidáme přesekaný kopr, máslo na zjemnění a společně povaříme.

Jako přílohu podáváme nejlépe houskový knedlík.

Tak tedy dobrou chuť!

Anketa

Máte rádi koprovou omáčku?
Ano
77,7 %
Ne
22,3 %
Celkem hlasovalo 8631 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Související články

Bramboračka, která překvapí

18. 6. 2010, 11:00

Bramborová polévka se vaří snad ve všech rodinách. Česká bramboračka je pověstná polévka, většinou hustá, až v ní "stojí lžíce" a velmi chutná. Často se do ní...

Výběr článků