Hlavní obsah

Miliony za smrt manžela a dcery. Úřady musí vdově po Bryantovi zaplatit za únik fotek z havárie

25. 8. 2022, 5:21 – Los Angeles

Vanessa Bryantová, vdova po někdejší basketbalové hvězdě Kobem Bryantovi, dostane 16 milionů dolarů (zhruba 395 milionů korun) za to, že si policisté a hasiči pořídili na soukromé mobilní telefony fotografie z havárie vrtulníku, v němž její muž a dcera Gianna přišli o život. Zaplatit Bryantové musí okres Los Angeles.

Foto: Lucy Nicholson, Reuters

Vanessa Laine Bryantová během vzpomínkové akce připomínající zemřelou dceru Giannu a manžela Kobeho v Los Angeles

Článek

Snímky si hasiči a policisté pořídili podle verdiktu soudu „pro zábavu“. Někteří je pak sdíleli se svými blízkými i s neznámými lidmi v baru, při hraní videoher nebo na večírku, napsal server CNN.

Nijak však nesloužily k vyšetřování nebo jiným oficiálním záležitostem a byly pouhými „vizuálními klepy“ sdílenými z morbidní zvědavosti, napsala agentura APOD.

Žalovaný okres Los Angeles nepopřel, že fotografie byly pořízeny. Jeho právníci však tvrdili, že snímky nebyly nikdy zveřejněny, a navíc byly smazány.

U soudu však Bryantová řekla, že žila ve strachu, že by si nahrávky mohly najít cestu na internet a pak se šířit dál. „Je to jako covid. Jakmile se to rozšíří, nelze to zvrátit,“ řekla vdova.

Pilot helikoptéry s Bryantem neměl správně do mlhy vůbec vzlétnout

Porota se na verdiktu shodla jednomyslně, příslušníci záchranných a bezpečnostních složek podle nich Bryantové sdílením fotografií způsobili citovou a psychickou újmu.

Dalších 15 milionů dolarů (zhruba 371 milionů korun) porotci ze stejného důvodu přisoudili Christopheru Chesterovi, který při havárii přišel o manželku a dceru.

Jeden z nejlepších basketbalistů historie Bryant, jeho třináctiletá dcera a dalších sedm osob přišlo o život 26. ledna při cestě na dívčí basketbalový turnaj, když jejich helikoptéra za velké oblačnosti narazila do svahu poblíž Los Angeles. Podle amerických úřadů byla havárie chybou pilota.

Reklama

Výběr článků