Hlavní obsah

Za Boha, za vlast a za rodinu. Orbán buduje digitální armádu, která mu má pomoct ve volbách

2:24
2:24

Poslechněte si tento článek

Klub bojovníků, jenž působí na sociálních sítích v zájmu opětovného volebního vítězství strany Fidesz premiéra Viktora Orbána, zahájil nábor nových členů. O vzniku klubu, který má vyvážit velmi úspěšné působení opoziční strany Tisza na sociálních sítích, informoval Orbán letos v květnu. Parlamentní volby se v Maďarsku konají příští rok.

Foto: FB Viktora Orbána

Viktor Orbán při projevu před Klubem bojovníků

Článek

Nábor nových členů, který Orbán zahájil v úterý, naznačuje, že se Maďaři do Klubu bojovníků zatím moc nehrnou.

„Je to pozvánka pro všechny spoluobčany, kteří jsou připraveni jednat v národním zájmu za Boha, za vlast a za rodinu v digitálním světě i mimo něj,“ uvedl Orbán na Facebooku.

Jako podmínku vstupu do klubu Orbán uvedl lásku k vlasti, boj za svobodu, respekt, soudržnost, akčnost, společný osud a mír. „Ať už žiješ kdekoli v Karpatské kotlině, jako člen klubu nikdy nebudeš sám. Můžeš se mnou počítat jako s dalšími tisíci členy klubu. Připoj se a bojujme společně za všechny Maďary,“ dodal předseda maďarské vlády.

Klub bojovníků si klade za cíl přežití tisíciletého Maďarska a prosperitu Maďarů žijících v Karpatské kotlině.

„Chceme takovou vládu, která bojuje za tyto cíle. Bojujeme proti globalistům a levicovým liberálům, kteří ohrožují nezávislost a bezpečnost Maďarska. Bojujeme za všechny Maďary, aby za dalších tisíc let existovali v srdci Evropy stále ti, kteří rozumí, co znamenají slova Bůh žehnej Maďarům,“ uvádí se v základech působení Klubu bojovníků.

Slovy „Bůh žehnej Maďarům“ začíná maďarská hymna.

Jádro digitální armády

Aktuálně má Klub bojovníků asi dvacet tisíc členů. Do voleb v dubnu 2026 jich má být podle plánů až sto tisíc. Členy klubu označil Orbán za maďarské patrioty a „jádro digitální armády“, která má pomoct straně Fidesz k vítězství ve volbách. „Politický boj se v současnosti do značné míry odehrává v online prostoru, proto bude tato oblast klíčová,“ uvedl.

Podle červencového průzkumu agentury Republikon by opoziční stranu Tisza volilo 31 procent dotázaných a vládní straně Fidesz by dalo svůj hlas 24 procent respondentů.

Průzkum preferencí politických stran se týkal jen stranických kandidátek, ale v Maďarsku je kombinovaný volební systém, kdy ze 199 poslanců parlamentu je 106 zvoleno v tzv. jednomandátových volebních obvodech a 93 na stranických kandidátkách.

Výběr článků

Načítám