Článek
Manévry se uskuteční v Altajské autonomní republice, která na jihozápadní Sibiři leží u pomezí Kazachstánu, Číny a Mongolska. Informovala o tom ve středu agentura RIA Novosti.
Cvičení se bude konat v době prohlubující se krize kolem Ukrajiny, která bude hlavním tématem nadcházejícího summitu Severoatlantické aliance ve Walesu.
KOMENTÁŘ DNE:
Lyžařské Nagano - Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>
Rusko pořádá vojenské manévry pravidelně, v poslední době ale svět tato cvičení kvůli ukrajinské krizi vnímá velmi citlivě.

Altajská republika
V srpnu Moskva uskutečnila poblíž hranic s Ukrajinou pětidenní manévry letectva a sil protivzdušné obrany. Západ to kritizoval a uvedl, že manévry rozhodně nepřispějí ke zklidnění situace na východě Ukrajiny, kde proruští separatisté bojují proti ukrajinské vládě.
Kyjev a jeho západní spojenci obviňují Rusko, že na straně povstalců stojí i jeho vojáci; Moskva taková tvrzení opakovaně odmítá.