Článek
„Dům hořel v plném rozsahu. Přesná příčina požáru je v šetření, pravděpodobně je jí vánoční dekorace,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.
Událost byla na Krajské operační a informační středisko nahlášena v 17:30. K místu okamžitě vyrazila profesionální jednotka hasičů z Tábora, na místě zasahovaly také dobrovolné jednotky z Chotovin, Tábora a Mladé Vožice.
Hasiči museli zřídit čerpací stanoviště, odkud pomocí několika vodních proudů ochlazovali hořící objekt a zároveň chránili okolní budovy před rozšířením plamenů.
Zdravotníci si do péče převzali dvě osoby, na místo byl povolán také tým posttraumatické péče, který poskytoval podporu zasaženým obyvatelům. Okolnosti požáru a jeho přesná příčina jsou nadále předmětem vyšetřování.

