Hlavní obsah

Výstava nejlepších fotografií z plzeňské soutěže je k vidění pod širým nebem

Novinky, Jan Kaše

Fotografická soutěž s názvem Plzeň říká: „Sýýýr“, která byla vyhlášena v minulém roce, představuje ve Smetanových sadech přes čtyřicet výtvorů.

Foto: Jan Kaše

Výstava k soutěži Plzeň říká:"Sýýýr" ve Smetanových sadech

Článek

V úterý 12. března byla před budovou Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje ve Smetanových sadech zahájena výstava nejlepších a nejzajímavějších fotografií, které byly přihlášeny do soutěže s názvem Plzeň říká:“Sýýýr“.

Celkem se uskutečnila čtyři kola soutěže, která korespondovala s jednotlivými ročními obdobími v Plzni. Tento projekt vyvolal velký zájem nejen samotných obyvatel Plzně, ale i návštěvníků. Zaslaných fotografií bylo zhruba tisíc.

Na panelech je představeno celkem 44 fotografií. Tato výstava zahajuje sérii letošních expozic pod širým nebem.

„Zadaná témata se nejen Plzeňané, ale i náhodní turisté snažili uchopit různě. Společným motivem ale zůstala Plzeň. Vedle tradičních záběrů historických památek, kterým dominovaly nejvíce ty s katedrálou, jsou v kolekci snímky s romantickým zákoutím nebo využívající kouzla okamžiku,“ uvádí se na webových stránkách Plzně.

Na výstavě jsou prezentovány skutečně překrásné fotografie. Nechybí ani ty černobílé, jako například Před deštěm od Hedviky Reichové.

Zajímavé, a to nejen pro děti jsou „zvířecí“ fotografie Miroslava Chaloupky, jemuž se v plzeňské ZOO podařilo zachytit zajímavé okamžiky.

K vidění jsou také zajímavé záběry ze zimní Plzně, příkladem mohou být fotografie Daniely Hlinkové U pošty či Zimní „Kilometrovka“ Lukáše Macha.

Výstavu můžete zhlédnout až do 22.dubna.     

Související témata:

Výběr článků

Načítám