Článek
V Plzeňském kraji se nemají špatně děti, mladí, lidé v produktivním věku ani starší občané. Kapacita mateřských školek odpovídá celorepublikovému průměru a dětských hřišť, kontrolovaných krajskou hygienickou stanicí, je zde o 130 procent víc. Vysoké škole ve svém kraji zůstane věrný každý druhý student.
Také pracovních příležitostí je tu více než ve zbytku republiky. Neplatí to však pro zdravotně postižené, v čemž si Plzeňský kraj oproti loňsku pohoršil. Nemocnice mají dostatečnou lůžkovou kapacitu a také počet odmítnutých žádostí v zařízeních pro seniory je skoro o třetinu nižší než jinde.
Plzeňané dýchají čistší vzduch a vyprodukují vůbec nejméně komunálního odpadu. Kaňkou na kráse Plzeňského regionu je fakt, že na zdejší kulturní akce chodí méně lidí a mohou využít jen malého počtu koupališť.
"Těší mě jak letošní umístění Plzeňského kraje, tak i to, že jsme od loňska poskočili o jednu příčku výš a zase jsme přiblížili úplnému vrcholu. Život se samozřejmě nevejde do tabulek a grafů, i přesto jsou pro nás výsledky výzkumu cenné a věřím, že mohou potěšit i obyvatele našeho kraje. Opravdu největším oceněním je totiž právě jejich spokojenost a zdravá hrdost na kraj, ve kterém žijí," uvedl k výzkumu hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.
"Výzkum Místo pro život je letos po studii MasterCard, která se zabývala socioekonomickou úrovní krajů, už druhé vynikající hodnocení, podle kterého náš region patří mezi ty, kde se nejlépe žije. Chci za to poděkovat představitelům obcí a měst, firmám, univerzitě i všem ostatním, kdo k těmto výsledkům přispěli," doplnil Chovanec.