Článek
Odborných tréninků a stáží pro studenty se v rámci tohoto projektu účastní i studenti naší Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.
Smyslem stáží je podpořit rozvoj praktických znalostí mezi studenty vysokých škol a vytvořit dlouhodobé pracovní vazby mezi studenty a konkrétními organizacemi. Pro studenta pak stáž znamená výrazné zvýšení jeho následné uplatnitelnosti na trhu práce.
Jak účast na stážích vnímají studenti Přírodovědecké fakulty OU?
Martina Volfová, 25 let: Úspěšně absolvovala letos v červnu Mgr. studium v oboru Biofyzika. Stáž absolvovala v akreditované laboratoři Výzkumného ústavu vodohospodářského T. G. Masaryka, pobočka Ostrava. „Stáž se mi moc líbila, teď vím, jak to funguje v opravdové laboratoři v provozu", říká Martina. „Nejvíce mě bavily analýzy na chromatografech a vyhodnocování analýz. Aktivně jsem se účastnila laboratorních prací, pracovala jsem na všem, co se v laboratoři dělá, od přípravy vzorků přes jejich analýzy až po jejich vyhodnocení," dodala. Co jí stáž přinesla? „Dobrá zkušenost, dokonalé propojení teorie s praxí, nové zkušenosti, nové kontakty."
Hana Šimečková, 23 let: Studuje 2. ročník oboru Investiční poradenství. Stáž absolvovala ve společnosti TEMPO TRAINING & CONSULTING a. s. Na stáži se věnovala práci na projektech zaměřených na vzdělávání dospělých. „Dělala jsem různé práce v podpůrném týmu managementu, vyhodnocovala testy, dotazníky, hodnocení účastníků kurzů, zpracovávala grafy," vypočítává Hana aktivity na stáži a dodává: „Baví mě logické věci, matematika aplikovaná v ekonomii. Nejvíce mě baví zpracovávání tabulek, grafů, vyhodnocování výstupů z projektů. Spojila jsem si teorii s praxí."
Projekt TE-ERA je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.
