Hlavní obsah

U Severodoněcku se tvrdě bojuje, zničena je veškerá infrastruktura

29. 5. 2022, 21:51

U Severodoněcku na východě Ukrajiny se tvrdě bojuje, uvedlo v neděli ukrajinské ministerstvo obrany. V okolí tohoto města v Luhanské oblasti ruské raketové a dělostřelecké ostřelování zničilo veškerou klíčovou infrastrukturu a poškodilo 90 procent všech domů, uvedl následně ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. O pokračujících bojích v okolí Severodoněcku a Bachmutu v nedělním večerním hlášení hovořil také ukrajinský generální štáb.

Foto: Francisco Seco, ČTK/AP

Zničená továrna na zpracování sádrovce v Bachmutu

Článek

„Situace je komplikovaná, nikdo o tom nepochybuje. Pokračují tvrdé boje. Ruská armáda je silným nepřítelem, ale naše ozbrojené síly usilovně vzdorují,“ uvedla náměstkyně ukrajinského ministra obrany Anna Maljarová. Situace na bojišti se podle ní ale neustále mění a nedá se proto s jistotou hovořit o žádných výsledcích bojových operací.

Ukrajinská armáda dělá vše proto, aby útok na Severodoněck odrazila, uvedl Zelenskyj. „Rusko se k Severodoněcku velmi přiblížilo. Na Donbase shromáždily příliš mnoho sil,“ řekl prezident podle agentury Unian.

Foto: Novinky

Ruská invaze na Ukrajině

„Hlavním cílem ruského nepřítele je obklíčit naše vojáky v okolí Lysyčansku a Severodoněcku a zablokovat hlavní logistické cesty,“ napsal ukrajinský generální štáb.

Severodoněcku i Lysyčansku, klíčovým městům na obou březích řeky Severní Doněc, hrozí obklíčení ruskými jednotkami. Ruská armáda na Ukrajinu vpadla 24. února a mimo jiné se snaží získat kontrolu nad celým Donbasem.

Zelenskyj vyhodil šéfa tajné služby, špatně bránil Charkov

Reklama

Související témata:

Výběr článků