Hlavní obsah

Na Rock for People zahrají Muse a Slipknot. To je teprve začátek, tvrdí pořadatel

28. 9. 2022, 10:00

Hudební festival Rock for People ohlásil na rok 2023 první dvě hvězdy. Jsou to britská skupina Muse a americká kapela Slipknot. Zveřejněna jsou i některá další jména. Festival se uskuteční 8. až 11. června 2023 v Parku 360 v Hradci Králové.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Matt Bellamy stojí v čele skupiny Muse.

Článek

Jeho ředitel Michal Thomes říká, že oznámení vystoupení Muse a Slipknot je teprve začátek. Jelikož je festival čtyřdenní, jeho tým pracuje na dalších dvou hvězdách i řadě jiných skupin z celého světa.

V letošním roce byli hlavními hvězdami američtí Green Day. Rock for People se rovněž zaměřil na představování zahraničních skupin, počet domácích a slovenských oproti předcházejícím ročníkům klesl.

V roce 2023 na něm zahrají i britští metalcoroví Architects, kanadští Billy Talent a američtí Hollywood Undead, kapely I Prevail, Lorna Shore, Nothing But Thieves, Paledusk, Set It Off, Sleep Token, The Amazons a While She Sleeps. Česko-slovenskou scénu prozatím zastupují slovenští From Our Hands, čeští Hentai Corporation, I Love You Honey Bunny, Severals a Shogun Tokugawa.

„V odloženém ročníku z roku 2020, jenž se kvůli covidu uskutečnil až letos, jsme se dostali na určitou metu, ze které se chceme posunout dál. V minulosti jsme na Rock for People zvali výrazné kapely, ale ne megahvězdy. Když jsme si to pak s nimi vyzkoušeli, zjistili jsme, že to u lidí dobře funguje. Chceme v tom pokračovat. Myslím si, že máme dobře nakročeno k tomu, že příští ročník bude ještě větší, než byl ten letošní,“ řekl Novinkám.cz Thomes.

Další velká jména budou vyhlášena pravděpodobně na přelomu října a listopadu. Jednání ještě probíhají a je vždy na dohodě, kdy je možné jejich účast na akci oznámit.

Foto: Warner Music/Jonathan Weiner

Slipknot vystupují v maskách.

„Jsme jeden z prvních velkých evropských festivalů, který již pro příští rok oznámil tak výrazná jména. Tento první oznam je ochutnávka, v níž naznačujeme, že příští ročník festivalu bude ve znamení takzvaně velkých a středních jmen i premiér zajímavých českých kapel. Zdaleka to ale nekončí,“ řekl Thomes.

Rock for People se příští rok uskuteční na začátku června, od čtvrtka 8. do neděle 11. Letos se konal později.

Foto: Rock for People/Jakub Červenka

Michal Thomes stojí v čele festivalu od jeho vzniku.

„V roce 2020 jsme ročník, který se nakonec kvůli pandemii nekonal, přesunuli na termín, jenž vyhovoval programu skupiny Green Day. To se dělo i při jeho nuceném překládání. Byla to pro nás nová zkušenost, ale napověděla nám, že to cenu má. Fanoušci si čas udělali, měli jsme koneckonců vyprodáno, a lépe se nám na ty dny domlouvalo i s dalšími zahraničními kapelami. Na příští rok jsme si termín stanovili bez ohledu na volné termíny velkých skupin. A potvrzuje se, že jejich získávání pro náš festival je jednodušší,“ dodal Thomes.

Reklama

Související témata:
Rock for People

Výběr článků