Hlavní obsah

Doufám, že mám covid. Radši protilátky než vakcínu, řekl Brit a zemřel

5. 8. 2021, 19:26 – Bournemouth
Novinky, drk

Osmapadesátiletý advokát Leslie Lawrenson z Británie zemřel po nakažení koronavirem jen pár dní poté, co na Facebooku uveřejnil několik videí, ve kterých diváky přesvědčoval, že covid-19 není o moc horší než nachlazení. Lawrenson uvedl, že na základě zdrojů ze sociálních sítí věří svému imunitnímu systému a nepotřebuje proto očkování. Udělal obrovskou chybu a zaplatil za ni nejvyšší cenu, reagovala na jeho smrt zdrcená partnerka.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Lawrenson, který netrpěl žádnými dlouhodobými zdravotními problémy, zemřel 2. července v anglickém Bournemouthu.

V době, kdy se doma léčil s covidem, nahrál na svůj facebookový účet několik videí, ve kterých své fanoušky přesvědčuje o tom, že mu nic není a že není třeba se nechat očkovat.

„Není to o moc horší než nachlazení,” říká v monologu, který pravidelně přerušuje drsný kašel.

Očkování v Anglii předešlo 60 tisícům mrtvých, uvádí tamní úřad zdraví

V dalším videu zopakoval, že není čeho se bát. „Doufám, že to mám. Doufám, že to je covid. Radši protilátky než vakcínu,” řekl.

Partnerka: Informace čerpal ze sítí, věřila jsem mu

Jeho partnerka, 56letá Amanda Mitchellová, byla ve stejnou dobu rovněž nemocná s covidem. Jelikož ale trpí diabetem a hypertenzí, její stav se v jednu chvíli zhoršil tak moc, že ji záchranka odvezla do nemocnice.

Záchranáři se museli po 10 minutách vrátit, protože mezitím její syn našel Lawrensona mrtvého v posteli. Podle Mitchellové zemřel zbytečně.

„Les udělal obrovskou chybu a zaplatil za ni nejvyšší cenu,” napsala po návratu z nemocnice Mitchellová s dovětkem, že kdyby se její přítel nechal naočkovat, nejspíš by tu ještě byl.

Podle jejích slov se začal Lawrenson vymezovat proti očkování poté, co si přečetl informace na sociálních sítích. Nedůvěryhodné zdroje se mu nakonec staly osudným, dle partnerky svým chováním ohrozil i celou rodinu.

„Les byl velmi inteligentní, když mi něco řekl, tak jsem tomu věřila,” uvedla Mitchellová s vysvětlením, že její přítel údajně vystudoval prestižní Cambridgeskou univerzitu.

Reklama

Výběr článků