Hlavní obsah

V Praze nouzově přistálo letadlo. Na palubě se narodil chlapeček

30. 12. 2022, 12:28 • Aktualizováno 30. 12. 2022, 15:55

Na pražském Letišti Václava Havla v pátek v noci nouzově přistálo letadlo na pravidelné lince z anglického Birminghamu do rumunské Bukurešti poté, co na jeho palubě žena porodila chlapce. Maminku i dítě po přistání v Praze převzali zdravotníci a převezli je do nemocnice v Motole, oba jsou v pořádku.

Foto: Záchranná služba Asociace samaritánů České republiky

Záchranáři s dítětem, které se narodilo v letadle.

Článek

Uvedli to Michal Procházka a Petra Homolová ze Záchranné služby Asociace samaritánů ČR, která na ruzyňském letišti vykonává stálou lékařskou službu.

„Bezpečně u nás přistálo letadlo směřující do Bukurešti, na jehož palubě proběhl porod. Jsem rád, že maminka i miminko jsou v pořádku, a přeji jim mnoho zdraví,“ uvedl na Twitteru šéf Letiště Praha Jiří Pos.

Letiště v Praze dostalo informaci o odklonu letadla směřujícího z Británie do Rumunska kvůli porodu na palubě v 01:14. 

Foto: repro Flightradar.com

Let z Birminghamu do Bukurešti na serveru Flightradar.com

O 12 minut později přišla zpráva, že maminka i narozený chlapeček jsou v pořádku, uvedl Procházka. Krátce po půl druhé ráno letadlo přistálo v Praze a žena s novorozencem byli převezeni do Motola. „Ve 02:17 letadlo pokračovalo do Bukurešti,“ dodal Procházka.

Chlapec narozený v noci na palubě letadla vážil podle Homolové 2,75 kilogramu. Maminka je Rumunka, oba byli po přistání v pořádku a do péče je převzali zdravotníci v Motole.

Rodička to nestihla do nemocnice, holčičku přivedl na parkovišti v Kuřimi na svět otec

Reklama

Výběr článků