Hlavní obsah

Místo zlatého M burger a dva hranolky: Ruský nástupce McDonaldu představil logo

10. 6. 2022, 9:37

Ruský řetězec rychlého občerstvení, který v zemi dříve působil pod značkou McDonald's, představil nové logo a od neděle se chystá znovu otevřít své restaurace. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Foto: Handout, Reuters

Logo má podle tvůrců znázorňovat plátek burgeru a dva hranolky.

Článek

Logo je složeno z kruhu a dvou čar, což má představovat hamburger a dvě hranolky. Společnost zatím neuvedla, jak se bude řetězec jmenovat, zvažovala se řada možností.

V květnu společnost McDonald's oznámila, že se kvůli válce na Ukrajině stáhne z Ruska. Firma Sistema PBO, která spravuje podniky, jež dříve patřily společnosti McDonald's, o víkendu znovu otevře 15 restaurací.

Ve šlépějích McDonald’s. Z Ruska se stahuje i Starbucks

„Zelené pozadí loga symbolizuje kvalitu výrobků a služeb, na které jsou naši hosté zvyklí,” řekl agentuře TASS mluvčí společnosti Sistema PBO.

Podle deníku Izvestija předložila společnost Sistema PBO osm potenciálních názvů nového řetězce společnosti Rospatent, což je ruská vládní agentura, která má na starosti duševní vlastnictví.

Foto: Anton Vaganov, Reuters

Konec éry zlatého M, nad pobočkami původních McDonaldů odstraňují světoznámé logo.

„Ten samý” a přece úplně jiný

Mezi zvažované názvy podle médií patří „Tot Samyj”, což v překladu znamená „ten samý”, a „Svobodnaja Kassa”, což znamená „volná pokladna”.

Společnosti McDonald's, Sistema PBO a Rospatent na žádost BBC o komentář zatím nereagovaly.

Foto: Anton Vaganov, Reuters

McDonaldy má v Rusku nahradit nová síť fastfoodů. Jméno zatím není stanoveno.

Společnost McDonald's dočasně zastavila činnost v Rusku v březnu, necelé dva týdny po ruské invazi na Ukrajinu.

Minulý měsíc oznámila, že Rusko opustí kvůli humanitární krizi a kvůli nepředvídatelnému provoznímu prostředí způsobenému válkou.

Uvedla, že její restaurace převezme Alexandr Govor, který provozuje 25 restaurací McDonald's na Sibiři.

McDonald’s v Rusku končí. Prodá tam veškerá svá aktiva

McDonald's dodal, že na základě dohody si v Rusku ponechá svou ochrannou známku. Má také možnost do 15 let své restaurace znovu odkoupit.

Před oznámením odchodu z Ruska působil McDonald's v této zemi více než 30 let.

První ruskou restauraci otevřel gigant rychlého občerstvení v lednu 1990 v Moskvě a tehdy byla pokládána za symbol a klíčový okamžik otevírání ekonomiky Sovětského svazu v době, kdy se blížil konec studené války.

Reklama

Výběr článků